logo
1. Executive Board

President: Jacques Berthelin
Treasurer: Bill Ghiorse
Chairperson: Grant Ferris
ViceChair: Jerzy Weber
Secretary: Dag Capone
Member at Large: Phillip Bennet
Member at Large: Daniele Fortin
Past National Chair: Murat Budakoglu
Present National Chair: Qiaoyun Huang

2. International Scientific Committee

Apte, Simon (Australia) Krumbein, Wolfgang (Germany)
Auvray, Isabelle (France) Leyval, Corrine (France)
Bennett, Phil (USA) Lloyd, Jon (UK)
Berthelin ,Jacques (France) Mamilov, Anvar (Kazakstan)
Blum, Winefred (Austria) Martikainen, Pertti (Finland)
Bonch-Osmolovskaya, Elizaveta (Russia) Miano, Ted (Italy)
Budakoglu, Murat (Turkey) Miller, Larry (USA)
Capone, Doug (USA) Mountain, Bruce (New Zealand)
Chen, Yona (Isreal) Munch, Jean Charles (Germany)
Davis, Jim (USA) Nealson, Ken (USA)
Daughney, Chris (New Zealand) Ohta H (Japan)
deNobili, Maria (Italy) Omelon, Chris (USA)
Dilly, Oliver (Germany) Oremland, Ron (USA)
Ehrlich, Henry (USA) Orphan, Vicky (USA)
Franzmann, Peter (Australia) Parkes, John (UK
Faganeli, Jadran (Slovenia) Phoenix, Vernon (UK)
Ferris, Grant (Canada) Popa, Radu (USA)
Fortin, Danielle (Canada) Pedersen, Karsten (Sweden)
Fritze, Hannu (Finland) Redden, George (USA)
Fowle, Dave (USA) Roberts, Jennifer (USA)
Gadd, Geoffrey (U.K) Rosling, Anna (Sweden)
Ghiorse, William (USA) Senesi, Nicholas, (Italy)
Glasauer, Susan (Canada) Staunton, Siobhan (France)
Gorbushina, Anna (Germany) Stolz, John (USA)
Gorby, Yuri (USA) Stotzky, Guenther (USA)
Hallberg, Rolf (Sweden) Summers Engel, Annette (USA)
Hattori, Tsutomu (Japan) Takahashi, Yoshio (Japan)
Hines, Mark (USA) Tebo, Brad (USA)
Huang, Qiaoyun, (China) Templeton, Alexis (USA)
Inubushi, Kazuyuki (Japan) Treude, Tina (Germany)
Joye, Samantha (USA) VanCappellen, Philippe (USA)
Karczewska, Anna (Poland) Warren, Leslie (Canada)
Kato, Kenji (Japan) Weber, Jerzy (Poland)
King, Gary (USA) Webster, Jenny (New Zealand)
Kitajima, Fumio (Japan) Weisener, Chris (Canada)
Kniewald, Goran (Croatia) Wilkomirski, Boguslaw (Poland)

3. Local organizing committee

Zhang, Xianlong Liu, Zhen
Tang, Renhua Wei, Peng
Yuan, Youliang Feng, Xionghan
Huang, Qiaoyun Cai, Peng
Tan, Wenfeng Rong, Xingmin
Dai, Ke Huang, Chuanqin